Дрвокрадци нападнале петмина полицајци, четворица се приведени

216

Група на граѓани кои вршеле безправна сеча на огревни дрва нападнале петчлена полициска патрола, синоќа околу 20 часот во атарот на велешкото село Степанци, пренесуваат повеќе медиуми.

Досега се приведени четири лица додека се работи на раслчистување на случајот, информира МВР.

Според неофицијални информации, двајца од нападнатите полицајци се тешко повредени.