Девојче силувано од татко на нејзината другарка

952

Единаесетгодишно девојче вчера било силувано од таткото на нејзината другарка.

Како што соопшти МВР, во Полициската станица Прилеп, А.Х. пријавила дека на 31 мај 2018 година околу 9 часот нејзината 11 годишна ќерка отишла на гости кај нејзината другарка каде што од страна на таткото на другарката Р.Ч. (39) и биле извршени полови дејствија.

Силувачот бил приведен во полициска станица. Бил извршен увид и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.