Дваесет и тригодишна девојка од Крушево вчера во полицијата пријавила дека Џ.К.(48) од село Врбоец, Крушевско и З.К.(31) од село Кривогаштани, Прилепско, се обиделе да извршат обљуба врз неа, соопшти МВР.

– Тие биле приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од полицијата.