Две лица починале во Беровско при пад на трактор во провалија

182

Две лица починале во село во Беровско, откало со трактор паднале во провалија, соопшти МВР.

Несреќата се случила околи еден часот по полноќ во селото Двориште во Берово, кога И.С. (22), кој управувал со тракторот изгубил контрола и паднал во провалија.

Во кабината на тракторот бил и А. К(34) и двајцата од Двориште. Од здобиените повреди А.К починал на пат кон Медицински центар – Берово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.