Двајца Британци се приведени на скопскиот аеродром, бидејќи приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Станува збор за лицата В.Б.(37) и Д.Х.(12), двајцата од Велика Британија, соопшти МВР.

Тие се предадени на инспектори од Одделот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Скопје за понатамошна постапка.