Грабеж во аптека во Маџари

643

Непознато лице со закана со пиштол вчера од вработена во аптека во Маџари одзело околу 18.900 денари по што го напуштило местото на настанот. 

Како што соопшти МВР, случајот во Секторот за внатрешни работи Скопје бил пријавен синоќа.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.