Вработен во затворот Шутка нападнат од притворено лице

372

Вработен во затворот Скопје –Шутка вчера бил нападнат од затвореник.

– Во СВР Скопје, вчера околу 12.10 часот било пријавено дека вработен во Затвор Скопје – Шутка, физички бил нападнат од притвореното лице В.З., додека вршел претрес кај притвореното лице – информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.