Во синоќешното невреме повреден жител на Шишево

171

Педесет и тригодишен жител на скопското село Шишево е тешко повреден, откако синоќа за време на силниот ветар и дожд излегол да ја затвори металната капија, која се откачила и паднала врз него.

Тој веднаш бил пренесен во болницата „Аџибадем Систина“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.