Во Охридското Езеро се удави 49-годишен маж

889

Во водите на Охридското Езеро денеска околу 14.30 часот е пронајдено безживотно тело, на плажа на кеј „Македонија“.

На местото на настанот, увид извршија Јавен обвинител и полициски и медицински екипи од итната медицинска помош, при што констатирано е дека се работи за С.Ј.(49) од Охрид, врз чие тело не се забележани видливи траги на насилство.