Во Гостиварско повредени дрвосечач и градежен работник

Во изминатото деноноќие во гостиварско се регистрирани два случаи на повреда при работа. Во едниот повреден е дрвосечач, а во вториот, тешко повреден е градежен работник. Според СВР Тетово, вчера А.И. (48) од од долнореканското село Требиште, додека сечел дрва во месноста „Осој“, се самоповредил откако на главата му паднало дел од дрвото. По укажаната … Продолжи со читање Во Гостиварско повредени дрвосечач и градежен работник