Сообраќајна несреќа помеѓу патнички воз и автомобил се случи вчера на железничкиот премин кај кочанското село Горни Подлог.

Возот удрил во автомобил управуван од 40-годишно лице од градот. Од полицијата информираат дека нема повредени и причинета е само материјална штета.

Возот за време на несреќата, сообраќал на релација Скопје–Кочани.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Кочани, а железничкиот сообраќај од 18.30 до 20.45 часот бил во прекин.v