Возач на мопед почина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Свети Николе -Штип кај селото Криви Дол.

Се работи за 31-годишно лице од Велес, јави МВР.

Во несреќата учествувале и три патнички автомобили, пришто четири лица од кои две деца на возраст од 15 и 13 години се здобиле со телесни повреди и биле пренесени во Клиничката болница-Штип за укажување на лекарска помош.