Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

399

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража.

Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат кон превојот, во гостиварското село Сретково, авомобил „ауди А6“ управуван од 53-годишникот излетал од коловозот и паднал во бездна длабока околу 100 метри, при што возачот починал на самото место.

Увид извршила екипа од полициската станица Гостивар, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.