Влатко Илиевски погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

На гробиштата во Ѓорче Петров денеска беше погребан пејачот и актер Влатко Илиевски кој почина завчера од засега непознати причини. На последното испраќање покрај семејството дојдоа негови пријатели, колеги, соработници. Тие вчера пораки на сочувства оставаа на неговиот Фејсбук-профил кој од денеска е затворен. Пејачот и актер кој на 2 јули наполни 33 години, завчеравечер … Продолжи со читање Влатко Илиевски погребан на гробиштата во Ѓорче Петров