43-годишен велешанец е приведен поради сомнение дека физички и со остар предмет ја нападнал неговата сопруга.

Според информации од МВР, вчера, во 16.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Драчево го привеле лицето З. А. (43) од Велес поради постоење основи на сомнение дека околу 14.15 часот физички ја нападнал неговата сопруга и со остар предмет упатил закани кон членови на неговото семејство.

По целосно расчистување на случајот, ќе следува соодветен поднесок, велат надлежните.