Битолчанка пронајдена мртва во својот дом

1216

Во Секторот за внатрешни работи Битола вчера во 20 часот било пријавено дека на улицата „Партизанска“ во нејзиниот дом била пронајдена почината В.Т. (82).

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.