Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

329

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка.

С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.