Багер удри во 13-годишно момче

186

Во полициската станица вчера било пријавено дека околу 14.40 часот кај место викано „Врапче“  во Скопје (стар пат за село Батинци), 13-годишно момче од Скопје било повредено при удар од багер, управуван од Б.Ѓ.(64) од село Долно Лисиче, скопско, вработен во приватна фирма.

По укажаната лекарска помош во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, момчето е хоспитализирано вo комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.