Апсење на „Табановце“

510
Фото: илустрација

МВР во дневниот билтен информира дека имало апсење на Граничниот премин „Табановце“, вчера во 21,50 часот.

-На Граничниот премин „Табановце“ при извршена проверка било констатирано дека Џ.М.(24) од Скопје евидира на СТОП-Листа за издржување казна затвор за сторено кривично дело по чл.236 став 1, в.в. со чл.22 од Кривичниот законик и истиот да се спроведе до КПУ-Затвор-Идризово- е наведено во соопштението на МВР.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.