Автомобил целосно изгоре на автопатот Табановце-Куманово

128

Возило со полски таблички целосно изгоре во пожар на автопатот Табановце – Куманово.

Според полицискиот билтен, пожарот избувнал вчера околу 18 часот додека возилото „шкода фаворит“ управувано од В.П.С. се движело по автопатот.

Пожарот настанал во предниот дел од возилото по што возачот застанал и со противпожарни апарати се обидел да го изгасне пожарот, но тој се проширил и возилото целосно изгорело.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.