Автомобил се преврте кај Прилеп, загина 21-годишна девојка

279

Дваесет и едногодишна девојка од Прилеп загина во сообраќајна несреќа, што утрово се случила на патот за прилепското село Селце.

Во несреќата тешко повредена е и 21-годишната С.А. од Прилеп, која со возило на итната медицинска помош била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Не се познати причините за несреќата, кога полициска екипа пристигнала на местото на сообраќајката, било забележано дека возилото е превртено.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од Полициска станица Прилеп.