Сончево и топло време

452

Сончево со мала облачност, попладне на северозапад има услови краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 33 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.