УХМР:За Илинден нестабилно време, во петок пороен дожд и грмежи

235

Нестабилно време најавува УХМР за 2-ри август, кога Македонија го одбележува националниот празник Илинден.

Во петок на повеќе места се очекуваат поинтензивен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме.

Од сабота се очекува стабилизирање на временската состојба.