Утре умерено облачно време

70

Утре во утринските часови сè уште локално ќе има зголемена облачност, но преку денот облачноста ќе се намалува, информира УХМР.

Во попладневните часови ќе преовладува малку до умерено облачно време со умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе биде во интервал од 4 до 12, а дневната од 18 до 23 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер од југоисточен правец. Температурата од 8 до 23 степени.