Умерено облачно со магла по котлините

87

Умерено облачно со магла по котлините. Во крајните западни делови можни се слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег.

Утринските температури ќе се движат од -5 до 2 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 0 до 11 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу -4 и дневна до 3 степени.

До недела во западните и јужните делови од земјава во пониските места ќе има повремени слаби врнежи од дожд, а на планините од снег. Повеќе врнежи, на пониските места од дожд и снег, а на планините од снег ќе има од вторник.