Стариот пат Скопје – Тетово пуштен за сообраќај

90
Фото: илустрација

Стариот пат Скопје – Тетово е пуштен за сообраќај од 16.20 часот попладнево, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин од вчера попладне по автобуската несреќа меѓу Карпалак и Ласкарци во која загинаа 14 лица.