Сончево со умерена облачност, попладне можна нестабилност

343

Сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 24 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

УВ индексот ќе биде 8.