Сончево со мала до умерена облачност

131

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб, долж Повардарието умерен северозападен ветер. Во северните планински предели можна е изолирана појава на краткотраен дожд.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 24 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 32 степена.

УВ индексот ќе изнесува 6.