Сончево со мала до умерена облачност

46

Времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот во југозападните подрачја ќе има врнежи од дожд, кои преку ноќта ќе се прошират и во останатите делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движиод минус еден до седум степени, а дневната температура од 12 до 23 стпеени.

Во Скопје ќе биде сончево топло со мала до умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до четири степени, а дневната температура ќе достигне до 22 степени.