Сончево со мала до умерена облачност

33

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Температурата ќе се движи од 15 до 20 степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со максимална температура до 18 степени.

Продолжува периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе го задржат над просекот за овој период од годината.