Сончево со мала до умерена облачност и засилен ветер

128

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северoзападен ветер.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 21 до 32 степена.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.