Сончево и топло со мала до умерена облачност

235

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните и југозападните делови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 24 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 34 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.