Сончево и топло, попладне нестабилно со дожд и грмежи

126

Времето денес и утре во попладневните часови наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено утре кога локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме.

Од понеделник до среда времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени.