Сончево и топло време

246

Претежно сончево, попладне во планинските подрачја на места облачноста ќе се зголеми.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 27 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 35 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.