Сончево и топло време со температури до 36 степени

106

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 Целзиусови степени.

Во Скопје, претежно сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец и максимална температура од 35 степени.

Во понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за 3 до 4 степени.