Сончево и топло време, следува благ пораст на температурите

55

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен ветер поизразен на северот. УВ=6.

Утринската темепратура ќе се движи од 8 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со краткотраен засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 29 степени.

 Во следните денови температурите ќе бидат со благ пораст, а за време на петок и за викендот облачноста ќе се зголемува.