Сончево и ветровито со температура до 11 степени

61

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 9 степени.