Сончево време со умерена облачност

27

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува. По одделни котлини преку целиот ден ќе се задржи значителна ниска облачност.

Во крајните југоисточни делови ќе има услови за локален дожд. Дневната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени.

Во Скопје умерено до значително облачно. Температурата ќе достигне 16 степени.