Сончево време со температура до 24 степени

112

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната од 16 до до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 22 степена.

Во деновите од викендот времето ќе биде стабилно, суво и потопло. Од почетокот на следната недела ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе бидат без промени.