Сончево време со слаб до умерен ветер

126

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура до нула, а дневната температура ќе достигне до 13 степени.

Следува период на претежно сончево и потопло време со пораст на дневната температура.