Сончево време со слаб ветер

195

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност во јужните делови. Ќе дува слаб источен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 21 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со дневни температури малку над просекот за овој период од годината. Од четврток ќе има поголемо зголемување на облачноста.