Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до девет степени, а дневната температура од 17 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

 Од четврток повремено ќе има појава на мала до умерен облачност.