Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена. УВ=7

Во Скопје, се очекува променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено до пладневните часови.

Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 31 степен.