Претпладне сончево, попладне со услови за дожд

60

Времето денедка ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени. УВ=7

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура 13, а максималната 28 степени.