Претежно сончево и топло

109

Претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 35 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.