Почнува наплатата на патарината кај Смоквица

332

Од денеска ќе почне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти синоќа АМСМ.

Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го изгради споредниот пат до Гевгелија за жителите од околните села.