Посвежо и облачно време со температури до 23 степени

100

Времето утрово е посвежо. Претпладне ќе преовладува умерено облачно време, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе биде посвежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

Максималната температура во Скопје ќе достигне до 23 степени.