Времен режин на сообраќај ќе се воведе од утре до 10 мај на автопатот А1(Е-75) на делницата Велес-Катланово, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Прична за времениот сообраќаен режим се градежните активности што ќе се одвиваат на мост од автопатската делница.