Облачно со умерен северозападен ветер

313

Умерено облачно, во северните делови со услови за краткотарен попладневен дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 17 до 31 степен.

Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Од среда следува период на претежно стабилно и потопло време, освен во петок кога во попладневните часови на север ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.