Облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

1282

Променливо облачно, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 23 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степена.

УВ индексот ќе биде 7.